O spoločnosti

  Sme Akcenta – špecialista na devízové operácie

  Úzko sa špecializujeme na konverziu mien, zahraničné platby a termínové obchody pre klientov z radov firiem a inštitúcií.

  Vďaka maximalizácii efektivity pri poskytovaní našich služieb dokážeme klientom ponúknuť lepšie devízové kurzy a výraznú úsporu pri realizácii zahraničných platieb. Medzi ďalšie výhody, ktoré naši klienti oceňujú, patria najmä rýchlosť poskytovania služieb a spoľahlivosť spolu s maximálnym zabezpečením.

  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image

  Máme viac ako 25 rokov skúseností s poskytovaním finančných služieb. Pôsobíme v 6 európskych krajinách: v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku, Rumunsku a Nemecku. Obsluhujeme viac ako 54 tisíc klientov. Akcenta je členom skupiny RBI od roku 2021.

  Česká národní banka

  Akcenta je certifikovaná Českou národnou bankou.

  jún

  1997

  AKCENTA CZ a.s. je zapísaná na Krajskom súde v Českých Budějoviciach

  Január

  1999

  Prvé devízové transakcie pre klientov

  apríl

  2006

  Celkový objem transakcií za rok prekročil 50 miliárd Kč

  November

  2011

  Licencia platobnej inštitúcie získaná od Českej národnej banky

  Máj

  2012

  Spustenie novej generácie internetovej platformy OLB

  September

  2013

  Oznámenie o udelení licencie OCP pre poľský, slovenský a maďarský trh

  Naším cieľom je poskytnúť každej firme individuálne riešenie pre konverziu mien, zabezpečenie kurzového rizika a platobný styk – komfortne, v najvyššej kvalite a bez rizika.

  **Výhodné kurzy**
pri konverzii mien

  Výhodné kurzy pri konverzii mien

  Zabezpečovacie
**termínové obchody**

  Zabezpečovacie termínové obchody

  **Nízke alebo nulové** poplatky za platobné služby

  Nízke alebo nulové poplatky za platobné služby

  **Jednoduché dohodnutie obchodu online** v aplikácii OLB

  Jednoduché dohodnutie obchodu online v aplikácii OLB

  **Rýchle, bezpečné a spoľahlivé** vyrovnanie obchodov

  Rýchle, bezpečné a spoľahlivé vyrovnanie obchodov

  **Denné informácie** o situácii na trhu, vrátane výhľadu na ďalšie dni

  Denné informácie o situácii na trhu, vrátane výhľadu na ďalšie dni

  **Osobný prístup** k potrebám klienta

  Osobný prístup k potrebám klienta

  **Stabilná a najväčšia platobná inštitúcia** v strednej Európe

  Stabilná a najväčšia platobná inštitúcia v strednej Európe

  Aj vaša firma si zaslúži kvalitné finančné služby za férové ceny. Cesta k nim je jednoduchá – zavolajte nám a [povedzte nám(/stat-sa-klientom) o vašich potrebách a problémoch v zahraničnom obchode!

  Brochure

  Nemáme tradičný kurzový lístok, ale každému klientovi stanovíme individuálnu ponuku kurzu v momente vlastnej konverzie podľa aktuálnej situácie na devízovom trhu.

  Pomáhame nielen spoločnostiam

  Spoločenská zodpovednosť AKCENTY CZ vychádza z presvedčenia, že pomáhať, prispievať a budovať hodnoty v sociálnej a ekologickej oblasti je pre úspešnú spoločnosť samozrejmosťou. AKCENTA CZ v súlade s uvedenou filozofiou zavádza opatrenia, ktoré vedú k minimalizácii dopadu jej činnosti na životné prostredie. Práve preto boli pri rekonštrukcii nových priestorov využité najmodernejšie technológie na úsporu energií s využitím rekuperácie. Zamestnanci spoločnosti majú taktiež možnosť prispieť triedením odpadu.

  V oblasti sponzoringu a podpory občianskej spoločnosti sa Akcenta orientuje predovšetkým na dlhodobejšiu spoluprácu. Aj preto už niekoľko rokov podporuje TyfloCentrum Hradec Králové, o.p.s., ktoré je zamerané na pomoc zrakovo postihnutým občanom. Taktiež je partnerom Českej golfovej asociácie hendikepovaných (CZDGA), ktorá združuje viac ako 180 hráčov s rôznymi druhmi postihnutia. Akcenta spolupracuje i s chránenými dielňami pri príprave vianočných darčekov a novoročeniek.

  Do podpory týchto aktivít zapája širšiu verejnosť aj prostredníctvom organizácie charitatívnych divadelných predstavení. Jedným z nich bolo veľmi úspešné predstavenie Jaroslava Dušeka Štyri dohody, ktoré sa konalo v Klicperovom divadle v Hradci Králové a patrilo k beznádejne vypredaným.

  V oblasti športu sa sponzoring Akcenty zameriava predovšetkým na menšie športové podujatia. Výnimku tvoria už tradičné partnerstvá v prestížnom golfovom turnaji Lady Abrahams Trophy, ktorý oficiálne otvára českú golfovú sezónu. Medzi ďalšie podporované športové podujatia, ktoré sú síce viac lokálne zamerané, ale s o to väčším vplyvom na miestne komunity, patria napríklad Brniansky polmaratón, Czechman Triatlon či účasť na charitatívnom behu Run For Help v Poděbradoch.

  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image
  Image

  Partneri

  Partner
  Hospodářská komora České republiky
  Partner
  Partner
  Partner
  Partner
  Regulácia a licencie

  Naši klienti