Kurz dolára (USD)

  Najlepšie sadzby v dolároch

  Americký dolár (USD) a výmenný kurz dolára hrajú významnú úlohu na svetových finančných trhoch od svojho vzniku a zavedenia. Dolár bol zavedený v roku 1785 a takmer okamžite po niekoľkých rokoch získal obrovský vplyv ba finančnom trhu. Jeho názov bol odvodený od historického nemeckého názvu pre české strieborné mince - toliare. Tie boli známe ako Joachimsthaler, pretože sa v tom čase razili v Jáchymove (Joachimsthal) v Čechách. Hornonemecký ekvivalent pre tolar je Thaler alebo Taler. Kód amerického dolára podľa ISO 4217 je USD, Medzinárodný menový fond tiež používa označenie US$.

  Priemerná výška úspor našich klientov je 4 300 EUR ročne.

  V súčasnosti je americký dolár (USD) oficiálnou menou vo viacerých krajinách v USA aj mimo nich a ešte viac krajín používa dolár (USD) ako rezervnú menu. Je teda prirodzené, že americký dolár (USD) zohráva veľmi dôležitú úlohu na svetových finančných trhoch. Dolár (USD) a výmenný kurz dolára prešli od svojho zavedenia zložitým vývojom. Napríklad výmenný kurz dolára sa pripojil k zlatému štandardu až začiatkom dvadsiateho storočia. Po druhej svetovej vojne sa na základe Brettonwoodskej dohody stal dolár (USD) jedinou menou zameniteľnou za zlato. Úloha dolára (USD) na svetových trhoch sa teda kategoricky mení. Podobná situácia nastala aj v prípade ropy a zemného plynu, ktoré ešte výraznejšie posilnili pozíciu dolára (USD). Do dnešného dňa sa pozícia dolára (USD) na svetových trhoch niekoľkokrát posilnila a aj v súčasnosti má rozhodujúce postavenie na finančných trhoch.

  Nákup a predaj dolára bez poplatkov

  Vykonanie výmeny dolára nebolo nikdy jednoduchšie. V Akcente vymieňame meny okamžite a čo je najlepšie - úplne bez poplatkov. Bez ohľadu na veľkosť transakcie ponúkame rýchle a efektívne služby bez skrytých poplatkov.

  Rýchle a flexibilné zahraničné platby

  Akcenta kladie dôraz na rýchlosť a efektívnosť pri obchodovaní s eurom. Výmenu realizujeme okamžite a zabezpečíme, aby vaša transakcia prebehla hladko a bez zbytočných poplatkov. Naše služby sú navrhnuté tak, aby zodpovedali dynamickému tempu dnešného finančného sveta. Vaša spoločnosť si zaslúži jedinečné riešenie. Preto v Akcente ponúkame transakcie v eurách s individuálne prispôsobenými podmienkami, ktoré zohľadňujú veľkosť a špecifiká vašej spoločnosti. Naše flexibilné prístupy zaručujú, že podmienky sú vždy prispôsobené vašim špecifickým potrebám.

  Naše sadzby

  Mena

  Nákup

  Predaj

  Zobrazené hodnoty sú len orientačné, za účelom zistenia aktuálneho kurzu volajte na telefónne číslo: 0850 111 600. Aktuálne kurzy môžete kedykoľvek zistiť na Online Broker.

  Týdenní zprávy 08.04.2023 - 12.04.2024
  Týdenní zprávy 08.04.2023 - 12.04.2024

  Průmyslová produkce v únoru +1,9 % m/m a +0,7 % r/r a obchodní bilance přebytková ve výši 34,6 mld korun.

  Prečítať článok

  Ranní zprávy 12.04.2024
  Ranní zprávy 12.04.2024

  Ranní zprávy 12.04.2024: Koruna vůči euru včera posílila a obchodování se vrátilo zpět pod hladinu 25,40 CZK/EUR.

  Prečítať článok

  Ranní zprávy 11.04.2024
  Ranní zprávy 11.04.2024

  Ranní zprávy 11.04.2024: Koruna vůči euru včera sice posílila, ale během odpoledne po vyšší CPI inflaci v USA většinu zisků odevzdala a vrátila se k úrovni 25,40 CZK/EUR.

  Prečítať článok

  Ranní zprávy 10.04.2024
  Ranní zprávy 10.04.2024

  Ranní zprávy 10.04.2024: České koruně se včera na měnovém páru s eurem nedařilo.

  Prečítať článok

  54 000+ klientov na 6 trhoch

  Viac ako 25 rokov na trhu

  Viac ako 100 obchodných zástupcov

  Zahraničné platby

  Zahraničné a domáce platby prostredníctvom Akcenty sú rýchle, spoľahlivé a lacné. Platby môžete vykonávať v 17 menách. Sú pohotovou alternatívou k platbám realizovaným prostredníctvom bánk.

  Devízové transakcie

  Najlepšie kurzy pre firmy, individuálne riešenia, rýchlosť a spoľahlivosť pri realizácii devízových transakcií (výmeny mien). Každému klientovi ponúkame optimálne riešenie podľa jeho potrieb.

  Zabezpečenie kurzového rizika

  Zabezpečenie proti nepriaznivým zmenám výmenného kurzu už od 10 000 EUR alebo ich ekvivalentu v inej mene. Poskytujeme aj malým spoločnostiam, bez poplatku, individuálne a presne na mieru.