Kurz dolára (USD)

  Najlepšie sadzby v dolároch

  Americký dolár (USD) a výmenný kurz dolára hrajú významnú úlohu na svetových finančných trhoch od svojho vzniku a zavedenia. Dolár bol zavedený v roku 1785 a takmer okamžite po niekoľkých rokoch získal obrovský vplyv ba finančnom trhu. Jeho názov bol odvodený od historického nemeckého názvu pre české strieborné mince - toliare. Tie boli známe ako Joachimsthaler, pretože sa v tom čase razili v Jáchymove (Joachimsthal) v Čechách. Hornonemecký ekvivalent pre tolar je Thaler alebo Taler. Kód amerického dolára podľa ISO 4217 je USD, Medzinárodný menový fond tiež používa označenie US$.

  Priemerná výška úspor našich klientov je 4 300 EUR ročne.

  V súčasnosti je americký dolár (USD) oficiálnou menou vo viacerých krajinách v USA aj mimo nich a ešte viac krajín používa dolár (USD) ako rezervnú menu. Je teda prirodzené, že americký dolár (USD) zohráva veľmi dôležitú úlohu na svetových finančných trhoch. Dolár (USD) a výmenný kurz dolára prešli od svojho zavedenia zložitým vývojom. Napríklad výmenný kurz dolára sa pripojil k zlatému štandardu až začiatkom dvadsiateho storočia. Po druhej svetovej vojne sa na základe Brettonwoodskej dohody stal dolár (USD) jedinou menou zameniteľnou za zlato. Úloha dolára (USD) na svetových trhoch sa teda kategoricky mení. Podobná situácia nastala aj v prípade ropy a zemného plynu, ktoré ešte výraznejšie posilnili pozíciu dolára (USD). Do dnešného dňa sa pozícia dolára (USD) na svetových trhoch niekoľkokrát posilnila a aj v súčasnosti má rozhodujúce postavenie na finančných trhoch.

  Nákup a predaj dolára bez poplatkov

  Vykonanie výmeny dolára nebolo nikdy jednoduchšie. V Akcente vymieňame meny okamžite a čo je najlepšie - úplne bez poplatkov. Bez ohľadu na veľkosť transakcie ponúkame rýchle a efektívne služby bez skrytých poplatkov.

  Rýchle a flexibilné zahraničné platby

  Akcenta kladie dôraz na rýchlosť a efektívnosť pri obchodovaní s eurom. Výmenu realizujeme okamžite a zabezpečíme, aby vaša transakcia prebehla hladko a bez zbytočných poplatkov. Naše služby sú navrhnuté tak, aby zodpovedali dynamickému tempu dnešného finančného sveta. Vaša spoločnosť si zaslúži jedinečné riešenie. Preto v Akcente ponúkame transakcie v eurách s individuálne prispôsobenými podmienkami, ktoré zohľadňujú veľkosť a špecifiká vašej spoločnosti. Naše flexibilné prístupy zaručujú, že podmienky sú vždy prispôsobené vašim špecifickým potrebám.

  Naše kurzy

  Mena

  Nákup

  Predaj

  Zobrazené hodnoty sú len orientačné, za účelom zistenia aktuálneho kurzu volajte na telefónne číslo: 0850 111 600. Aktuálne kurzy môžete kedykoľvek zistiť na Online Broker.

  Ranní zprávy 23.05.2024
  Ranní zprávy 23.05.2024

  Ranní zprávy 23.05.2024: Obchodování koruny vůči euru se již přes týden drží v širším okolí hladiny 24,70 CZK/EUR a včerejšek nebyl výjimkou.

  Prečítať článok

  Ranní zprávy 22.05.2024
  Ranní zprávy 22.05.2024

  Ranní zprávy 22.05.2024: České koruně se včera na měnovém páru s eurem podařilo v souhrnu mírně posílit, když zakončila na hladině 24,70 CZK/EUR.

  Prečítať článok

  Ranní zprávy 21.05.2024
  Ranní zprávy 21.05.2024

  Ranní zprávy 21.05.2024: Začátek dalšího květnového týdne byl na hlavní ekonomické události poněkud skoupý, trhy ale fungovaly víceméně ve standardním režimu.

  Prečítať článok

  Ranní zprávy 20.05.2024
  Ranní zprávy 20.05.2024

  Ranní zprávy 20.05.2024: Česká koruna sice v pátek na měnovém páru s eurem zprvu oslabovala k hladině 24,75 CZK/EUR.

  Prečítať článok

  54 000+ klientov na 6 trhoch

  Viac ako 25 rokov na trhu

  Viac ako 100 obchodných zástupcov

  Zahraničné platby

  Zahraničné a domáce platby prostredníctvom Akcenty sú rýchle, spoľahlivé a lacné. Platby môžete vykonávať v 17 menách. Sú pohotovou alternatívou k platbám realizovaným prostredníctvom bánk.

  Viac informácií
  Devízové transakcie

  Najlepšie kurzy pre firmy, individuálne riešenia, rýchlosť a spoľahlivosť pri realizácii devízových transakcií (výmeny mien). Každému klientovi ponúkame optimálne riešenie podľa jeho potrieb.

  Viac informácií
  Zabezpečenie kurzového rizika

  Zabezpečenie proti nepriaznivým zmenám výmenného kurzu už od 10 000 EUR alebo ich ekvivalentu v inej mene. Poskytujeme aj malým spoločnostiam, bez poplatku, individuálne a presne na mieru.

  Viac informácií