Akcenta top

SEPA platby - oznámenie o zjednotení platieb v rámci EMU

SEPA platby - oznámenie o zjednotení platieb v rámci EMU

Vážení klienti,

s platnosťou od 1.2.2014 vstupuje na Slovensku do účinnosti Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č.260/2012, na ktorého základe budú všetky platby ako v rámci Slovenskej republiky, tak aj v rámci celej európskej menovej únie zjednotené. S touto skutočnosťou je spojená zmena, ktorá sa bude týkať zadávania čísel účtu v domácom platobnom styku. Čísla všetkých účtov budú musieť byť od 1.2.2014 zadávané aj pre domáci platobný styk v medzinárodnom formáte IBAN (viac o tomto formáte si môžete prečítať napríklad TU).

Príklad krátkeho (domáceho) a medzinárodného formátu čísel účtov:

  • domáci formát čísla účtu: 19-8742637541/1200
  • medzinárodný formát čísla účtu IBAN: SK31 1200 0000 1987 4263 7541

Radi by sme Vás preto v nadväznosti na túto legislatívnu zmenu požiadali o kontrolu formátu čísel Vašich účtov a účtov Vašich obchodných partnerov, ktoré máte zadané v OLB. V prípade, že sú niektoré zadané v krátkom, teda nie v medzinárodnom IBAN formáte, preveďte, prosím, ich úpravu do požadovanej podoby. Pre úpravu vlastných účtov využite formulár Bankové spojenie klienta.

Upravenie čísel účtov Vašich obchodných partnerov môžete uskutočniť vyplnením formulára Platobné transakcie - odchádzajúce. Oba dokumenty je možné si kedykoľvek stiahnuť na našich internetových stránkach Vzory dokumentov. Po ich vyplnení nám dokumenty, prosím, pošlite späť poštou alebo naskenované elektronickou poštou. Pripomíname, že zmena musí byť uskutočnená do 1.2.2014. V opačnom prípade nebudú môcť byť Vaše zadané platby po tomto dátume realizované.

Ďakujeme Vám za spoluprácu a v prípade akýchkoľvek dotazov nás neváhajte kontaktovať.

S pozdravom

Vaša AKCENTA CZ

AKCENTA CZ
najväčšia platobná inštitúcia
v strednej Európe
Chcem sa stať klientom
42.000
klientov
20
viac ako
rokov skúseností
Používaním tohoto webu súhlasíte s ukladaním a používaním súborov cookies. Viac o ochrane osobných údajov.