Akcenta top

Ranné správy 22.7.2013

Ranné správy 22.7.2013

Kľúčové udalosti

  • V piatok neboli zverejnené žiadne významnejšie ekonomické dáta

Vývoj na devízovom trhu

  • Koruna v závere minulého týždňa k euru mierne oslabila o niekoľko halierov a okolo 17 hodiny sa kurz kótoval na úrovni 25,91 CZK/EUR. V priebehu piatku neboli zverejnené žiadne významnejšie domáce ani zahraničné ekonomické dáta. Tomu zodpovedalo i obchodovanie, ktoré sa odohrávalo v tesnej blízkosti hladiny 25,90. Z nadhľadu celého týždňa koruna posilnila o cca 10 halierov, keď sa hodnota výmenného kurzu presunula z hladiny 26 k úrovni 25,90. Leto sa podpisuje na obchodnej aktivite s českou menou a výsledkom je nízky objem obchodov a nižšia volatilita. Podobný charakter obchodovania bez výraznejších zmien je možné na tomto menovom páre očakávať i v tomto týždni. Z dlhodobejšieho pohľadu nie je možné ani naďalej vylúčiť ďalšie korunové straty.
  • Voči americkému dolára sa koruna v priebehu dňa pohybovala v pásme 19,70 – 19,80 CZK/USD. Na menovom páre s poľským zlotým v pásme 6,10 – 6,12 CZK/PLN. Do obchodovania neprehovorili žiadne ekonomické dáta.
  • Z ostatných stredoeurópskych mien poľský zlotý k euru mierne posilnil a v závere dňa sa kurz kótoval pod hladinou 4,24 PLN/EUR. Maďarský forint k euru pre konverziu oslabil.
  • Na hlavnom menovom páre sa obchodovalo v rozmedzí 1,31 – 1,315 USD/EUR. V eurozóne ani v zámorí neboli zverejnené žiadne ekonomické dáta, ktoré by s kurzom výraznejšie zahýbali. Na ďalší vývoj na tomto menovom páre majú i naďalej kľúčový vplyv centrálne banky, respektíve americký Fed a európska ECB.

Dnešné očakávané dáta a udalosti

  • USA: Index národnej aktivity chicagskej pobočky Fedu, Predaje už postavených domov (jún)
AKCENTA CZ
najväčšia platobná inštitúcia
v strednej Európe
Chcem sa stať klientom
46.000
klientov
20
viac ako
rokov skúseností